Štôlňa Agneška
Ložisko Anna – Agneška sa nachádza v Petrovej doline vo vzdialenosti asi 2,5 km smerom na sever od kostola v Poproči. Vyvinuté je na tektonickej línii, ktorá bola vyplnená hlavne kremeňom, miestami o mocnosti až 10 – 15 m a následne rudnými minerálmi, hlavne antimonitom. Žila je takmer kolmá a sprievodnými horninami sú chlortické fylity starších prvohôr.
Údolím potoka Olšava je rudná žila rozdelená na časť západnú – Anna a časť východnú – Agneška. Údolie bolo hlavným a najväčším ložiskom antimónu celého východného Slovenska. Ložisko je tvorené viacerými štôlňami: hlavnou štôlňou Agneška, nad ktorou boli vyrazené ďalšie štôlne Dolná a Horná Lukáčka, ako i Dolná a Horná Berta. Spomínajú sa i štôlne Svätá Trojica a Svätý Štefan.
Z úrovne štôlne Agneška bola vyrazená ešte slepá šachta s hĺbkou 100 m, z ktorej boli vyrazené tri hlbinné ťažobné obzory. Posledný obzor mal značný prítok vody. Banské vody, ktoré súčasne vytekajú z úrovne štôlne Agneška majú vysoký obsah železa a antimónu.
Využívanie banských vôd na zásobovanie obyvateľstva pitnou vodou nie je vzhľadom na prekročenú prípustnú normu obsahu antimónu možné.